!!!Акція!!! Приведи друга, та отримай додаткові 20% знижки на проведені роботи. | Ми розширили для Вас спектр послуг. Шукай їх у розділі "Ціни на послуги";)
  • Монтаж та заміна камер
  • Налаштування онлайн доступу
  • Якісна робота
  • Команда з досвідом роботи
  • Індивідуальний підхід

Стаття 1. Вибір багатоканального відеореєстратора

Відеореєстратор (DVR) - пристрій, що дозволяє дешево організувати відеоспостереження.

SecurityService.com.ua - Ваша безпека в надійних руках!

У цій статті ми розповімо про реєстратори, що працюють з аналоговими відеокамерами. Такий реєстратор дозволяє підключити 4, 8 або 16 камер, а так само 1 або кілька мікрофонів. Запис ведеться на жорсткий диск, встановлений всередину корпусу реєстратора. Більшість реєстраторів продаються без жорстких дисків. Диск ставиться звичайний комп'ютерний з інтерфейсом SATA. До реєстратору можна підключити аналоговий монітор або телевізор, VGA-монітор, деякі мають вихід HDMI. Всі сучасні реєстратори можуть підключатися до локальної мережі та інтернету. Це дозволяє вести спостереження, переглядати записи і керувати реєстратором з комп'ютера та мобільних пристроїв.

Локально реєстратор керується кнопками на передній панелі, інфрачервоним пультом дистанційного керування та USB-мишею.

SecurityService.com.ua - Ваша безпека в надійних руках!

Сигнал від відеокамер - звичайний композитний відеосигнал PAL. Охоронну камеру можна підключити до відеовходу звичайного телевізора. Входи мікрофонів - лінійні 200 мВ, тому мікрофони повинні мати вбудований підсилювач.

Відеореєстратор може записувати в трьох режимах: вручну (після натискання кнопки «запис»), за розкладом, по детектору руху. Багато реєстраторів можуть записувати також кілька секунд до початку руху і кілька секунд після його закінчення.

А тепер, власне, про вибір.

1. Кількість входів.

Як ми вже написали на початку, реєстратори бувають з 4, 8 і 16 відеовходами (дуже рідко з 9 і 32 входами). Аудіовходів зазвичай або стільки ж, скільки відеовходів або один або жодного. Чотирьохканальні реєстратори вважаються бюджетними, тому вони значно дешевше інших при кращих параметрах. Ідеальний 4-канальний реєстратор буде коштувати близько ХХХ доларів, тоді як 8-канальний в кращому випадку ХХХ доларів, а 16-канальний - ХХХ доларів. У чому підступ дешевших багатоканальних реєстраторів розповімо нижче. Зрозуміло жоден реєстратор не вимагає підключення камер на всі входи. Можна використовувати 4-канальний реєстратор і з однією камерою.

2. Роздільна здатність і швидкість запису.

Це основні параметри будь-якого реєстратора. В ідеалі реєстратор повинен писати кожен канал зі швидкістю 25 кадрів в секунду (Realtime) і повною роздільною здатністю PAL 720x576 (D1). У відеоспостереженні прийняті наступні позначення роздільної здатності картинки:

960H — 960x576
D1 — 720x576
4CIF — 704x576
HD1 — 720x288
2CIF — 704x288
CIF — 352x288
QCIF — 176x144

Дуже часто у відеореєстраторах вказується швидкість запису для всіх каналів одночасно. Наприклад, якщо в технічних параметрах дешевого 16-канального реєстратора зазначено «Запис - 100 к/с (D1)», це означає, що кожен канал буде писатися зі швидкістю 100/16 = 6.25 кадру в секунду. При цьому той же реєстратор може писати 400 кадрів в секунду (25 к/с на канал), але в низькій роздільній здатності CIF. Деякі дешеві реєстратори дозволяють нелінійно перерозподіляти швидкість запису між каналами. Наприклад при загальній швидкості запису 100 к/с, можна писати два канали зі швидкістю 25 к/c, а решта чотирнадцять зі швидкістю 3.5 к/с.

Саме в цьому і полягає секрет ціни дешевих реєстраторів. Вони мають низьку швидкість запису при повній роздільній здатності. До цих пір зустрічаються реєстратори, які взагалі не можуть працювати в повній роздільній здатності D1 і підтримують тільки CIF, а це всього 352x288 пікселів. А ще нам зустрічались китайські реєстратори, у яких два канали мали роздільну здатність D1, а решта - CIF.

З 4-х канальними реєстраторами все просто і зрозуміло - потрібно брати Realtime D1 (100 к/с на 4 канали), адже їх багато і вони коштують від ХХХ доларів.

З 8-ми і 16-ти канальними все складніше. Realtime коштує вдвічі дорожче, ніж реєстратор який пише D1 зі швидкістю 5 або 6 к/с. Чи потрібен запис Realtime? За великим рахунком на інформативність відеоспостереження ніяк не впливає, 5 кадрів в секунду показується чи 25. Але 25 дивитися звичайно приємніше. Зате реєстратори, які пишуть D1 зі швидкістю 6 к/с коштують значно дешевше.

А ось на роздільній здатності запису економити точно не варто і реєстратор обов'язково повинен підтримувати запис у форматі D1 (720x576) або 4CIF (704x576).

Переважна більшість сучасних реєстраторів використовують кодек H264, що дозволяє сильно стискати відео без істотної втрати якості. 500-гігабайтного диска може вистачати на кілька тижнів запису 16 каналів по детектору руху.

3. Зручність настройки запису.

Бажано, щоб в реєстраторі регулювалася яскравість, контрастність і кольоровість зображення по кожному каналу.

Важливо, щоб в реєстраторі добре працював детектор руху, адже запис по детектору спрощує подальший пошук і значно збільшує час зберігання записів на жорсткому диску.

Зверніть увагу на налаштування передзапису і післязапису. Зручно, коли реєстратор записує пару секунд до початку руху і після його закінчення, але коли ці значення не можна поставити менше, ніж 5 секунд до початку і 10 секунд після закінчення руху, це дуже заважає: для кожної події доводиться дивитися зайві 15 секунд.

4. Зручність пошуку та перегляду.

У різних реєстраторів пошук і перегляд організовані по-різному. Зручно, коли кожну подію можна переглянути окремо, але після його показу реєстратор не зупиняється, а показує наступну подію.

5. Можливість збереження запису у зручному форматі.

Всі реєстратори дозволяють зберігати фрагменти відеозапису і кадри на USB-флешку. Багато реєстраторів вміють зберігати дані по мережі на комп'ютері.

Нам зустрічалися реєстратори, які зберігали відео в своєму форматі, несумісний ні з чим. При цьому пропонувалося дивитися ці файли за допомогою спеціальної програми-плеєра, а перетворити їх в загальноприйняті формати було неможливо.

Бажано, щоб реєстратор міг зберігати відеофайли у форматі AVI.

6. Мережеві можливості.

Зручно, коли можна переглядати живу картинку, записи і керувати реєстратором з комп'ютера. Всі сучасні реєстратори мають мережеві можливості, але у всіх це реалізовано по різному:
Найгірший варіант - робота тільки з браузера, причому браузер тільки Internet Explorer. Можливості перегляду і управління значно бідніше, ніж на самому реєстраторі.
Кращий варіант - робота з будь-якого браузера плюс за допомогою спеціальної програми. Можливість повноцінного управління реєстратором, така ж, як на ньому самому.

Між цими полярними варіантами є ще маса інших. Як правило, робота через браузер влаштована так: при першому зверненні пропонується встановити плагін (часто у вигляді exe-файла).

7. Інтернет-можливості.

Більшість сучасних реєстраторів підтримують мобільні пристрої на Android і iOS (iPhone, iPad). Для того, щоб з мобільного пристрою можна було дивитися живу картинку (а у деяких моделей ще й дивитися записи і керувати реєстратором), реєстратор повинен бути підключений до інтернету з реальною IP-адресою. Для роботи з реальними динамічними адресами, всі реєстратори підтримують кілька сервісів DDNS.

Деякі реєстратори можуть працювати з USB-модемами, але для їх роботи необхідно підключати послугу «реальний IP» у стільникового оператора.

8. Якість програм.

На жаль реєстратори різних виробників мають різні протоколи віддаленого перегляду і управління, тому програми для PC і мобільних пристроїв у всіх різні. Зручність і якість цих програм може значно відрізнятися.
Наприклад, в одному випадку для того, щоб побачити зображення з камер на мобільному пристрої достатньо лише запустити програму (зрозуміло, за умови, що всі налаштування, логіни і паролі були збережені заздалегідь), а для перемикання камер достатньо провести по екрану.
В протилежному випадку доведеться кожного разу виконувати безліч незручних маніпуляцій, а камери можуть перемикатися навіть за допомогою додаткового меню.

9. Триплекс, квадраплекс, пентаплекс ...

Часто в якості мало не головного параметра реєстратора продавці вказують одне з цих слів, що закінчуються на «плекс». Мається на увазі, що реєстратор може одночасно записувати, показувати запис на локальному моніторі, працювати по мережі і через інтернет. Не варто звертати на ці «комплекси» уваги. Вони всі це вміють.


У цій статті ми не стали згадувати конкретні моделі та бренди - моделі змінюються, а принципи вибору залишаються.
Наше завдання - направити вибір реєстратора по правильному шляху.

Для замовлення послуг зв'яжіться з нами за телефонами: 066-131-92-85 та 068-902-11-98, або ж напишіть нам через форму зворотнього звязку.